Jdi na obsah Jdi na menu
 


23. hodina Inzerce

4. 8. 2009

23. hodina Inzerce do hromadných sdělovacích prostředků, odpověď na inzeráty

Inzerát - Inzeráty jsou stručná oznámení v tisku. Vycházejí buď v inzertních rubrikách denního tisku, odborného tisku, v inzertních novinách nebo v inzertních rubrikách Internetu.
Inzeráty bývají rozděleny do rubrik podle obsahu - např. Prodej, Nákup, Nemovitosti, Služby, Práce, Seznámení. Pomocí inzerátů lze nabízet prakticky cokoli. Inzerát musí čtenáře zaujmout, přesvědčit a odpovědět na předpokládané otázky budoucího zákazníka. Výhodné je upravit inzerát tak, aby se zájemce nemusel tázat dopisem. V inzerátu jen zaškrtne, o co má zájem, a odešle ho zpět.

Odpověď na inzerát - Odpověď na inzerát musí vycházet z původního textu inzerátu (např. mám zájem o koupi, o pronájem bytu, o zaměstnání; rád Vám prodám inzerované polnosti apod.). Často je nutné získat další údaje, doplňující informace (např. stáří a barvu kupovaného koně, velikost obrazu, druh zboží apod.). Velkou pozornost je nutné věnovat ceně. Není-li pevně stanovena, je lepší dohodnout osobně. Určitý stupeň diplomacie vyžadují odpovědi na inzeráty nabízející zaměstnání nebo seznámení. Je sice třeba zdůraznit své kvality, ale není vhodné při tom přehánět Odpovědi na inzerát zasíláme na adresu inzerce příslušných sdělovacích prostředků. Inzeráty v tisku mohou obsahovat telefonní číslo, na které je možno inzerentovi odpovědět přímo. V písemné odpovědi musíme uvádět na obálce značku inzerátu, můžeme uvést i den, kdy inzerát v tisku vyšel.

VZOR

Ing. Marie Hronovská

Pernerova 3

186 00  Praha 8 – Karlín

Redakce MF DNES

Inzerce – zn. DD3776746

Na Příkopě 31

111 21  Praha 1

V Praze 25. července 2002

Vážená paní učitelko,

                přečetla jsem si Váš inzerát v MF DNES ze dne 24. července 2002. Mám zájem o doučování v německém jazyce pro svého šestnáctiletého syna.

                Bohužel jste v inzerátu neuvedla ani telefon, ani adresu, na kterou bych se mohla obrátit. Ráda bych znala cenu za vyučovací hodinu, zda učíte doma nebo zda docházíte za svými žáky do jejich bydliště.

                Sdělte mi prosím podmínky na tel. 0603/42 15 66 21.

                Předem děkuji a jsem s pozdravem

Ing. Marie Hronovská

 

Na Internetu rozumný inzerent k inzerátu připojí svou e-mailovou adresu, na kterou lze přímo odpovědět.

 

Komentáře

Přehled komentářů

Zatím nebyl vložen žádný komentář